Free Time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Free Time

Bun venit alaturi de noi!
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 O zana drept cadou

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 09, 2018 8:30 pm

Era dimineata zilei de Craciun cand toata lumea primea cate un cadou. Insa de data asta eu urma sa fiu cadoul cuiva. In ziua de ajun se intamplase ca atunci cnad eram in Padurea de Diamant din Fairytopia, un portal sa se deschida catre lumea oamenilor si o furtuna iscata din senin sa ma arunce prin portal. Si in lumea oamenilor era ger, furtuna si viscol. Asa ca dupa ce fusesem suflata de vantul napraznic, drept urmare cazusem intr-un morman de zapada in fata unei case. In lumea oamenilor nu eram decat la dimensiunea unei papusi astfel fiind foarte mica si usoara. Din fericire fusesem descoperita de parintii unei fetite care se hotarasera sa ma dea cadou fiicei lor. Ma ambalasera frumos intr-o cutie de papusi si apoi intr-o cutie de cadou legata cu funda ca orice cadou.
Acum auzisem dupa rasetele din casa ca era dimineata de Craciun. Abia astpetam sa fiu descoperita de fetita familiei cand isi despacheta cadoul.
Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeSat Mar 10, 2018 2:12 pm

Era o zi obisnuita pentru Izz, Craciunu ii trezea spirit uman si o binedispunea, se simtea umana.
Back to top Go down
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeSat Mar 10, 2018 10:45 pm

Nu știam ce ma va aștepta in aceasta lume desi știam doar ca voi rămâne cel puțin câteva luni sau poate un an pana va apărea portalul spre Fairytopia.
Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeMon Mar 12, 2018 4:02 am

-Spre Fayritopia ma indrept si eu, e un tinut langa cetatea ta numai cu vampiri harnici si devotati.
Back to top Go down
Invader Lamu
infested
infested
Invader Lamu


Sex : Male
Mesaje : 27
Puncte : 43
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeMon Mar 12, 2018 4:14 pm

OOC: Tu macar ai citit postul meu? Ai postat de parca am sarit peste cateva pasaje din poveste. Personajul meu inca se afla in cutia de cadou si astepta sa fie descoperita.
Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeMon Mar 12, 2018 5:18 pm

OO; am citit ce ai sris

-Vezi tu, ca noi traim si in lumea oamenilor...ii spune tanara in timp ce voia s-o ajute. Afara se facuse deja seara, iar furtuna nu incerca sa se opreasca.
Back to top Go down
Invader Lamu
infested
infested
Invader Lamu


Sex : Male
Mesaje : 27
Puncte : 43
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeWed Mar 14, 2018 4:47 pm

Voi vampirii traiti peste tot. Oriunde e rost de sange. Si ce facem cu furtuna? Unde ma poti duce la adapost? Voi aveti case sau e adevarata legenda ca traiti in pesteri sau turnuri parasite? Intreb eu. Nu era nevoie sa imi spuna ca e ampir caci noi puteam simti specia din care facea parte o anumita persoana. Asta era una din fuctiile antenelor care semanau ca 2 fire de par rasfirate.
Back to top Go down
Fleur Delacroix
Moderator
Moderator
Fleur Delacroix


Sex : Female
Mesaje : 71
Puncte : 110
Reputatie : 1
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeWed Mar 14, 2018 6:18 pm

vezi ca trebui sa postezi cu Sanara!!!
Back to top Go down
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeWed Mar 14, 2018 6:24 pm

Voi vampirii traiti peste tot. Oriunde e rost de sange. Si ce facem cu furtuna? Unde ma poti duce la adapost? Voi aveti case sau e adevarata legenda ca traiti in pesteri sau turnuri parasite? Intreb eu. Nu era nevoie sa imi spuna ca e ampir caci noi puteam simti specia din care facea parte o anumita persoana. Asta era una din fuctiile antenelor care semanau ca 2 fire de par rasfirate.
Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeWed Mar 14, 2018 7:25 pm

-Am sa te ajut eu sa te adapostesti de furtuna, dar mai intai trebuie sa te deghizezi.
Back to top Go down
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeWed Mar 14, 2018 7:46 pm

Pai fiind mica e usor sa fiu confundata cu o papusa. E suficient sa port niste haine de papusa in loc de costumul meu de zana din frunze care oricum e facut pentru vremea de vara din Fairytopia. Nu e deloc potrivit pentru iarna asta. Sper ca si papusile au nu doar rochii simple si subtiri ci au si rochii mai groase pentru iarna. Poate avem noroc sa mai gasim deschis vre-un magazin cu haine pentru papusi la ora asta si pe vremea asta?
Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 2:10 pm

-Trebuie sa ma faci si pe mine papusa, ne va fi mai usor sa ne miscam fara sa fim recunoscute. Oricum, sa fi papusa e ceva ce mi-am dorit sa devin.
Back to top Go down
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 2:38 pm

-La vampiri e mai greu. Nu merge vrajile tipice aplicate pe oameni. Sa vedem daca gasesc o vraja care sa aiba efect pe vampiri. Apoi invoc cartea de magie. Acea carte numita Hex care se afla in laboratorul matusilor se teleportase pe data in mainile mele si incep sa o rasfoiesc.
-Ah da uite aici scrie ca pentru vampiri nu merg vrajile simple ci trebuie un ritual. Se face doar in noptile cu luna plina cand puterile zanelor sunt sporite. Vampirul trebuie sa fi tinut post. Adica sa fi baut sange doar de la animale nu si de om cam 3 zile la rand si in ziua cand se supune vrajilor zanelor sa nu fi baut deloc sange de nici un fel inca de la miezul noptii anterioare.
Se deseneaza o pentagrama magica se pune 5 capatani de usturoi in cele 5 colturi ale pentagramei necesare pentru a slabi rezistenta vampirului la vraji si apoi se pun lumanarile magice in colturile pentagramei in timp ce vampirul sta in mijlocul pentagramei. Apoi vampirul trebuie sa rosteasca o formula complexa impreuna cu zana. E singura cale. Un vampir ca sa fie vrajit trebuie sa se lase vrajit din proprie initiativa. Daca nu ai mai baut sange de om de cxateva zile pot face vraja chiar acum. Am nevoie doar sa desenez o pentagrama magica in zapada si sa folosim lumanari de Craciun din bradul ala de colo pe post de lumanari magice. Chiar daca pentru oamenii obisnuiti par doar lumanari festive, ei bine lumanarile festive adica groase si colorate aprinse in brad in ajun de Craciun capata instant magia. Si mai ales bneficiem si de luna plina in seara asta.
Doar sa se mai calmeze putin vantul si sa se arate luna si pot face vraja. Spun eu. Dupa ce vantul se calma si luna iesi la iveala deja desenasem pentagrama si ii spun sa se aseze in centru pentru a incepe ritualul si ca va fi nevoie sa repete vraja dupa mine.
Shrink me down, shrink it well, shrink me well, just shrink me down ok. The ok at the end must be said or very little shrinking will come.
-In timp ce spui asta te gandesti ca vrei sa fii doar cat o papusa Barbie. Eu zic ca asta e cea mai buna dimensiune incat sa ti se potriveasca hainele papusilor. Fiindca vraja te micsoreaza doar pe tine nu si hainele pe care le porti.
Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 3:31 pm

-Tine minte, nu orice vampir e pus pe rele, eu vreau sa te ajut.
Back to top Go down
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 3:46 pm

-Stiu asta. Dar vroiam sa iti spun ca de la o alta vampirita stiu ca vrajile simple nu functioneaza pe vampiri. Si chair si in cartea de magie spune ca pentru vampiri trebuie folosite alte vraji. Si stiu ca vrei sa ma ajuti Cat despre usturoi este doar pentru ca corpul tau sa accpete vraja. Fara el vraja s-ar putea sa se intoarca din corpul tau chiar asupra mea. E o cantitate mica cat sa iti slabeasca rezistneta la vraji dar nu e destula ca sa iti faca rau. In plus asezat la unghiurile potrivite e strict pentru ritual magic.

Ai incredere doar in mine ca stiu ce fac si nu iti fac rau. Sunt o zana cu multa experienta in magie.

Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 3:57 pm

-Eu am sa te apar de vampirii rai, ei se deghizeaza un oameni, put potiuni inbautura ca sa adoarma si pe urma ii musca de gat.
Back to top Go down
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 4:15 pm

-Deci te pot face de marimea mea sau si mai mica decat mine incat sa te pot tine in mana si sa fii ca o papusa pentru mine. Asta inseamna ca daca eu sunt deja cat o papusa pentru oameni si tu vei fi fi cat papusa la randul tau pentru mine, pentru oameni vei fi minuscula poate mai mica putin decat furnicile.
Back to top Go down
Izzy Thomson
vampire
vampire
Izzy Thomson


Sex : Female
Mesaje : 66
Puncte : 70
Reputatie : 0
Varsta : 33
Localizare : London

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 4:23 pm

-Trebuie sa ma faci de marimea ta pentru a ne infiltra mult mai usor in sediu lor si a afla de ce au blocat portalul spre lumea ta.
Back to top Go down
Sharma Sanara
zana
zana
Sharma Sanara


Sex : Female
Mesaje : 25
Puncte : 35
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitimeFri Mar 16, 2018 4:40 pm

Ok. Vei fi doar de marimea mea. Spun eu si incep apoi ritualul spus de carte. In curand Izzy se micsora pana ajunse de dimensiunea mea. Acum sa vedem niste haine de papusi. Spun eu si ii arat undeva o papusa cu o rochie neagra. Stiam ca vampirii adora negru.
-Ce zici de rochia de pe papusa aceea? Iti place? Ai incerca sa vezi daca iti sta bine cu ea? Ii spun eu.

O zana drept cadou  Doll-Dresses-Elegant-Lady-Black-Little-Dress-Evening-Dress-Clothes-for-Barbie-Dolls-For-1-6.jpg_640x640q90
Back to top Go down
Sponsored content





O zana drept cadou  Empty
PostSubject: Re: O zana drept cadou    O zana drept cadou  I_icon_minitime

Back to top Go down
 
O zana drept cadou
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Free Time :: RPG :: Type of rpg :: fantasy-
Jump to: